
Welke maatregelen gelden er nu eigenlijk?
Best - Het afgelopen jaar zijn de maatregelen ons om de oren gevlogen. 23 Maart maakte Mark Rutte bekend dat de maatregelen weer werden verlengd, deze keer tot 20 april. Maar wat zijn die maatregelen ookalweer?
Ten eerste de basisregels tegen de verspreiding van het coronavirus: ontvang thuis per dag niet meer dan één persoon van 3 jaar of ouder, ga maximaal één keer per dag ergens op bezoek, werk thuis, ga alleen naar werk als dit niet thuis kan, ga alleen naar buiten met mensen binnen je huishouden of met maximaal één persoon daarbuiten en van 22.00 uur ‘s avonds tot 04.30 uur ‘s ochtends is er een avondklok. Bij een uitvaart mogen er maximaal vijftig mensen zijn, bij een bruiloft staat het maximum op dertig.
Theater, concertzalen, casino´s, dierenparken, bioscopen, pretparten, sportzalen, zwembaden en sauna´s zijn dicht. Horeca mag enkel open zijn voor bezorgen/afhalen. De noodzakelijke winkels mogen open blijven. Maar men kan sinds kort ook winkelen op afspraak bij andere winkels als bouwmarkten en kledingzaken. Mensen met een contactberoep mogen werken. Je mag naar kapper, masseur of rijles. Alleen sekswerkers mogen niet werken. Hotels zijn open, maar eten of roomservice bestellen in het hotel kan niet. Eten afhalen of bestellen bij een restaurant mag wel.
Kinderen van nul tot vier jaar mogen naar de kinderopvang. Ook basisscholen zijn open. De Buitenschoolse opvang is echter gesloten. Voor kinderen met ouders met een cruciaal beroep is er een noodopvang. Het voortgezet onderwijs is open, mbo-scholen gedeeltelijk en hogescholen en universiteiten zijn dicht.
Kinderen tot en met twaalf jaar mogen naar zwemles voor hun zwemdiploma. Kinderen tot en met zeventien jaar mogen buiten met hun team sporten. Zij mogen onderling wedstrijden spelen. Jongeren van 18 tot en met 26 jaar mogen bij de sportvereniging buiten sporten. Zij mogen wedstrijden spelen met teams van eigen club. Volwassenen vanaf 27 jaar mogen buiten op sportvereniging met maximaal 4 mensen sporten. Op andere plaatsen buiten mogen volwassenen alleen in hun eentje of met zijn tweeën sporten op anderhalve meter afstand.
Ga alleen met de trein, bus, metro of taxi als dit echt nodig is. Blijf in Nederland. Ga niet op reis naar het buitenland tot en met 15 mei.